פרוטקציוניזם להתאוששות כלכלית

Posted by adminRC in כללי | Tagged | סגור לתגובות על פרוטקציוניזם להתאוששות כלכלית

חומרת המשבר הפיננסי הובילה הרבה מדינות מודאגים ברצינות מה זה מייצג הכלכלות שלהם, עבור ההשלכות שהיו עלולים להיווצר ופחד האינפלציה, שכיחות החיים של עלות גבוהה של מדינות רבות לא שהוכנו עבור אותו, אפילו עבור אותו ארצות הברית אשר צריכה להתמודד עם זה מיד כדי למנוע עוולות גדול. הנשיא ברק אובמה הנוכחי, יודע מה זה מייצג, במיוחד בתחילת שלה הנהלה חדשה, מדור קודם של תוכניותיו קודמו הנשיא בוש, שנוצר לו כדי לנסות למנוע את השלילי, נתן דרך תוכניות, פעולות שבו פרוטקציוניזם יהיה קריטי כדי לקבל אותו. כל אחד הוא מוטרד מאוד החזרה אפשרי של פרוטקציוניזם. נקודות יציאה, קוברין פרופסור של Gestión וורטון דה סטיבן ג'יי, כי אם העולם הוא להתאושש המיתון הזה חייב למנוע מלחמות סחר, במיוחד לאור התלות ההדדית בין גוברת האינטרסים הכלכליים של המדינות, אסור שיישכח, כי אחד אירוע פרוטקציוניזם מתעצמת השפל הגדול, נאתר הרבה יותר משולבים כעת." מחקר מעניין מאוד בנושא זה, שנערך על-ידי Universia ידע וורטון, מתייחס למצב זה, לידי ביטוי, החבילה תמריץ כלכלי של 787 מיליארד כי הנשיא אובמה היה אישררה ב פברואר 17 הכיל צפויה, אך בכל זאת מטריד יאלמ סחר חופשי הכללית עורכי דין. זה היה הדרישה כי פרויקטים במימון התכנית לרכוש טובין שיוצרו בארצות הברית כאשר הדבר אפשרי. כאשר הממשלות בעולם להשקיע סכומים גדולים של כסף כדי לעורר את הכלכלות שלהם, זה נראה סביר כל משקיע בשוק משלו. אחרי הכל – לפחות הוא מה מימושם זה ארגומנט-, למה צריך אמריקאי למשלם המסים לשלם עבור פלדה מקנדה כאשר היצרנים האמריקאי מתקשה?. הוא אמר, אילו כלכלנים ומנהיגים פוליטיים של הברית יונייטד, אירופה ומדינות אחרות מודאגים כי ההיגיון הפשוט הזה הוא מגרה protectionist אינסטינקטים ברחבי העולם, לשים את העקרונות של סחר חופשי כי הם חיוניים להתאוששות הכלכלה הגלובלית שח.

זוהי בעיה נוספת בנוסף ירידת נפח מסחר עקב הביקוש הצרכני התחתון אשראי בעיות הנגרמות על-ידי המשבר הפיננסי. זה לכבד את פרופסור ג'רמי ג'יי. סיגל. הוא ציין, פרוטקציוניזם כי אלא איום, ולא עובדה, למרות האיום הגובר שיש לקחת ברצינות רבה. "למעשה, עד כה משיבים protectionist חלשה יותר מאשר מה מצופה בעקרון, כי זה משהו אני יודע", אמר הפרופסור "לכל אחד יש לזכור השפל הגדול, לקביעת רמת התעריף ענק שלו לדידו, מנכ ל פסקל לאמי להפעיל חוק סמוט-האולי הידוע לשמצה של 1930, אשר גדלו התעריף ב- 20,000 מוצרים מיובאים על-ידי ארצות הברית". מעשה זה הציתה מלחמת סחר כי, על פי כלכלנים רבים, מתעצמת הדיכאון. "גם עם תעריפים או אמצעים אחרים מתוחכמים יותר, כעת מסתכן שוצפים אותנו אל השטח חלקלק של אמצעים ואמצעי -הנגד מתאר".

מוסיף Universia Wharthon, מאשר בארצות הברית, ב בית הנבחרים, דמוקרטים ניסח הוראות נמרץ "כדי לרכוש לנו מוצרים" בביל תמריץ כלכלי שלו, אבל התנאים היו התרככו בסנט לבקשת ממשל אובמה. החוק הסופי מחייב להשתמש ברזל, פלדה ומיוצרים האמריקאי סחורות בפרוייקטים הממומן על-ידי תוכנית הגירוי. מותר חריגים "לטובת הציבור" או אם השימוש בחומרים אמריקאי מגדיל את העלויות של הפרוייקט על-ידי 25% או יותר. וחשוב יותר, החוק עבר לבסוף, שלא כמו גירסה לשכת הסגנים, קובע ארצות הברית חייבת להמשיך להיפגש הסכמי הסחר הבינלאומי שלה. זה נרגע המגינים רבות מקבוצות חינם סחר, כמו לשכת המסחר האמריקאי, אשר נדחקה קשה נגד אמצעים המוצע על-ידי המצלמה. בהמשך, מציין כי מומחים רבים מאמינים כי גירוי נוסף הדרוש, מודאג כי גוברת ברגשות protectionist, אפילו בזמן ממשל אובמה נקט עמדות מאוד עורכי דין סחר חופשי. בינתיים, דחפים protectionist מסוימים הם נצפו בשאר העולם. צרפת איטליה, כמו גם ארצות הברית, יש לאשר אמצעי כדי לסייע ליצרני הרכב שלו. בממלכה המאוחדת, כמה צעדים כדי להגן על תעסוקה נחשבים פוטנציאל protectionist, במדינות רבות יש וביקר את סין בשביל להחזיק את המטבע שלה נמוך באופן מלאכותי כדי לקדם את היצוא בסופו של דבר, מומחים רבים מודאגים שובו של פרוטקציוניזם, אך רבים להצביע כי כרגע ישנם גורמים אחרים לעשות הרבה יותר נזק הסחר הבינלאומי. על פי תחזיות על פי הבנק העולמי, סחר תיפול השנה בפעם הראשונה מאז מלחמת השניה העולם ויציאות רבות כבר נתקל טיפות דו-ספרתי. לבסוף מסכם את המאמר על-ידי Universia Wharton מי לדעתו של פרופסור מאיר, האיום של פרוטקציוניזם הוא רק אחד המרכיבים של השילוב של האתגרים הניצבים בפני הכלכלה העולמית. "כאשר יש לבטא פרוטקציוניזם מילה, אני אומר לי: המתן רגע;" יש הרבה דברים אחרים, כי הם גם האטה הסחר העולמי * מקור: קוד אדום, Universia ידע ורטון (ניוזלטר-25 בפברואר – 10 מרץ 2009)

Comments are closed.