מקורותיה של המתרגם ופשוט ואת הלוגיקה

Posted by adminRC in כללי | Tagged | סגור לתגובות על מקורותיה של המתרגם ופשוט ואת הלוגיקה

הרצון עבור התקנים מכניים כמו מתרגמי שפות שונות הוא כבר ישן. הרבה לפני המצאת המחשב, במאה ה-17 היה כבר הרעיון של יצירת שפה אוניברסלית המבוססת על עקרונות לוגיים, סמלים איקוניים, המאפשר לתקשר המין האנושי. היבט זה היה להשתמש מילון מכני בהתבסס על קודים מספריים אוניברסליים. מתי זה המציאו המחשב הראשון על שנת 1940 המתרגם האוטומטי היה אחד היעדים הראשונים. מלחמת העולם השנייה נתנה דחיפה גדולה ליצירת של שיטות כדי לפענח הודעות מפתח, ואילו שיטות אלה היו מאוד בסיסי. הניסיון הראשון יעילה במובן זה חוזרת 1946 עם מחשב ENIAC.

בין החלוצים מומחים כוללים וויבר וורן מי פתח משמעת זו שבספרות והציע מתודולוגיה אפשרי בעתיד כדי לטפל בזה, כמו בשיטות הצפנה, השימוש משפטי של שאנון, השימוש של סטטיסטיקה, כמו גם משהו מאוד מעניין: ההיגיון הטמון השפה האנושית ככלי של יישום אוניברסלי. אנו רואים כאן זה האחרון יתאימו די המתנהלת השאיפות הישן של המאה ה-17 להדגיש את ההיבט הלוגי של השפה. היו ניסיונות נוספים לשפה המתנהלת כגון היצירה של אספרנטו אבל לא על בסיס לוגיקת (אספרנטו עושה שילוב של אנגלית וספרדית). עם זאת, בתחום המדע (או לפחות לצמצם אותו למתרגם אוטומטית) אנו רואים כי הניסיון טופלה בעיקר בפתרון לוגי, מצד שני, זה היה צפוי, בהתחשב העקרונות אפיסטמולוגית המדע התבססה עד לפני זמן לא רב. מתודולוגיה זו היא המתאימה ביותר כדי ללכוד הרבה של המציאות, אבל צריך לשאול את עצמך היא השפה האנושית נוטים להתייחס בהצלחה עם ההיגיון? הפילוסופיה של השפה יספר לנו שישנם תיאוריות רבות להתמודד עם זה, כי זה חורגת הלוגיקה. שפה זה חירום של התודעה האנושית, זה מורכב של חלק לוגי והגיוני, אלא גם תפקיד אנלוגי. בחלקו אנלוגי רואה בעולם תמציות, יוצר קשרים עם יש מה לעשות עם הגיון. השילוב של שני חלקים אלה נותן בני אדם חזון יוניטרית של המציאות.

מצד שני, רגשותיו ואת רגשות גם לפצות חלק השפה ומספקים של עושר מיוחד. מנסה לחלק אותם בפרמטרים לוגית נראה קצת פחות מבלתי אפשרי. ביקורת על כל זה. אנחנו יכולים אומר כי מתודולוגיה של לא מנסה פילוסופיה של הלשון, זה רק מגרש של איחוד בין המדע לבין השפה. זה נכון, אבל אני חושבת להכיר טוב יותר שתחושת השפה האנושית היא שלא תחושה לוגיים חד-כיווניים, כפי שהוא נראה כי זה יש סטה במקורותיה, אבל הוא יכלול פרמטרים אחרים בקו שפשוט נסביר. מסיבה זו, היום מגוון טכניקות של שימוש של קורפוס לשונית המשלבת כל סוגי מתודולוגיות עם תוצאות איכות מעולה.

Comments are closed.