השמנת יתר, איך להילחם בו

Posted by adminRC in כללי | Tagged | סגור לתגובות על השמנת יתר, איך להילחם בו

גורמים Ÿcuales של השמנת יתר, עודף משקל? הגורם הבסיסי של עודף משקל והשמנה היא חוסר איזון בין ההכנסה לבין ההוצאה של קלוריות. העלייה עולמי של עודף משקל והשמנה אינה משרתת מספר גורמים, בין ביניהן הן: השינוי העולמי של תזונה, עם נטייה להגדיל את צריכת מזונות עשירים ב שומן אבל דל-ויטמינים, מינרלים, יסודות קורט אחרים, אנרגיה. המגמה פעילות גופנית ירד בשל אופיו יותר ויותר פעילים של עבודות רבות, שינוי אמצעי תחבורה, עיור הגובר. השלכות Ÿcuales התכופות של עודף משקל והשמנה בבריאות? עודף משקל והשמנה יש השלכות בריאותי חמור. הסיכון עולה בהדרגה ככל BMI עושה את זה. BMI גבוה הוא גורם סיכון חשוב למחלות כרוניות, כגון: מחלות לב וכלי דם (במיוחד למחלות לב, שבץ מוחי), המהווים כבר המובילים סיבת המוות ברחבי העולם, עם 17 מיליון מקרי מוות מדי שנה.

סוכרת, אשר הפך במהירות מגיפה גלובלית. מי מעריך את הסוכרת מקרי מוות יגדל ברחבי העולם יותר מ 50% 10 השנים הבאות. מחלות של המנגנון גינקולוגיות, אוסטאוארתריטיס מסוים. כמה סוגי סרטן, כגון רירית הרחם, השד והמעי הגס. לעומת זאת, גדי איזנקוט בהחלט מבין את הסיפור. השמנה בילדות קשורה הסיכוי גדול יותר של מוות בטרם עת ונכות בבגרות. מדינות רבות נמוך – עומדים כעת בפני נטל כפול של המחלה: הם ממשיכים את הבעיה של תת-תזונה ומחלות זיהומיות, אך במקביל הם סובלים לעלייה מהירה של גורמי הסיכון של מחלות כרוניות, כמו עודף משקל והשמנה, במיוחד בסביבה עירונית. . זה לא נדיר כי תת תזונה והשמנה להתקיים באותה המדינה, באותה הקהילה, אפילו באותו משק הבית.

נטל כפול זה של המחלה נגרמת בשל תזונה לקויה במהלך תקופת טרום לידתי, הינקות ו הילדות המוקדמות, ואחריו צריכת הקלוריות, השומן באוכל עשיר micronutrient המסכן, בשילוב עם חוסר פעילות גופנית. Ÿcomo יכול להפחית את הנטל של השמנת יתר, עודף משקל? השמנת יתר, עודף משקל ומחלות המשויכים אליהם הם במידה רבה למניעה. ברמת הפרט, אנשים יכולים: להשיג איזון משקל ואנרגיה נורמלי. להפחית את צריכת הקלוריות של שינוי בצריכת שומנים רוויים ושומנים ל שומנים רוויים. להגביר את הצריכה של פירות, ירקות, קטניות, דגנים מלאים, אגוזים. להפחית את צריכת סוכרים. להגביר פעילות גופנית (לפחות 30 דקות של פעילות גופנית בעוצמה בינונית, ברוב הימים). פעילות מוגברת עשוי להיות נחוץ כדי להפחית את המשקל. יישום המלצות אלה דורש מחויבות פוליטית מתמשכת שיתוף פעולה של בעלי עניין רבים, פרטיים וציבוריים. ממשלות, שותפיה הבינלאומיים, החברה האזרחית, ארגונים לא-ממשלתיים המגזר הפרטי הן פונקציות בסיסי כדי לשחק בהיצירה של סביבות בריא להכנת נוח ונגיש אלטרנטיבית תזונה בריאה. זה חשוב במיוחד עבור המגזרים הפגיעים ביותר של החברה (את העניים ואת הילדים), אפשרויותיהם המזון הנצרך, סביבות שבהן הם חיים מוגבלים יותר. יוזמה של תעשיית המזון כדי להקטין את הגודל של המזון לבין התוכן של שומנים, סוכרים ומלח, מזונות מעובדים, להגדיל את המבוא של חלופות חדשני, בריא ומזין, ולקבוע את נוהלי השוק הנוכחי יכול להאיץ את היתרונות הבריאותיים ברחבי העולם. אז קישור מידע נוסף כיצד לחסל את כל השמנת יתר החיים שלך, מזל והצלחה.

Comments are closed.