ההשפעה הפסיכולוגית של השמנת יתר

Posted by adminRC in כללי | Tagged | סגור לתגובות על ההשפעה הפסיכולוגית של השמנת יתר

השמנת יתר היא בעיה בריאותית, אבל גם מביא מכאוב פסיכולוגי, ועד דחייה חברתית חמורה חרדה ודיכאון. אנשים עם עודף משקל או השמנה לעתים קרובות לקבל ביקורת שלילית הערות מיועדים מתיחות, בדיחות, הם קורבנות של אפליה. כל החוויות האלה יש תפקיד חשוב שכן הם לערער את ההערכה העצמית של אנשים יכול להיות הגורם הקובע בעיות דימוי הגוף. בעיה שעליהם האדם צריכים להסתגל, מביא איתו מספר אילוצים פיזיים ובעיות פסיכולוגיות, מבלי להזניח את המשקל שיש לו בחברה, שכן רוב הדברים נעשים עבור אנשים רזים. אל דאגה פרופ ליאור רוקח הוא האיש הנכון . נמצא כי הערכה עצמית נמוכה קשורה עם משקל גדול יותר, אנשים עם השמנת יתר נוטים להיות בעלי אישיות תלויים נוספים. זה ידוע גם כי כאשר אדם מתחיל מוקדם כדי הסובלים מהשמנת יתר, לך יש יותר בעיות לדבוק טיפול פסיכולוגי או רפואי, אנשים המתחילים באות זו בעיה בגיל מבוגר, מבקשים בדרך כלל תמיכה חברתית ועזרה להשיג רווחה נפשית ופיזית. בתחילת תחילת השמנת יתר יכולים להשפיע התמונה גוף האדם עם עצמו, אשר גורם הערכה עצמית נמוכה, מעדיף התנהגויות הימנעות חברתית.

כתוצאה מכך, יש גירעון היחסים הבינאישיים רמת שביעות הרצון של חייו של האדם. אנשים שמנים יש סיכון גבוה יותר של הצגת איכות חיים ירודה, מאז עד היומיום כרוך קושי גדול עבורם: יהיה זה השפעת התקשורת אשר העלה על נס דלילות, הולך לקנות בגדים והופך לא למצוא הגודל הדרוש, אכילה במסעדות משהו מביש, לקחת חופשה במקומות ציבוריים, אישות משביעת רצוןכדי ליהנות פנאי, וכו '. מבחינה בריאותית, זו מושפעת אף היא, איכות החיים יורדת עקב מגבלות, תנאים, מחלות כי השמנת יתר מביאה עמה. אנשים נוטים להיות יותר מופנם, להרגיש רגשות אשמה ובושה עבור לא להיות מסוגל להיות רזה, ייתכן שתיתקל דחייה מן החברה, ויש לפעמים גם משפחתו, תחושות של עצבות, נכות, שהם מרגישים כי העולם נעשה עבור אנשים קומתו. גם יש לפעמים שלילת בעיה משלו, מה שהופך אותו קשה יותר לקבל לדבוק טיפול מועיל להם.

זה הופך מעגל קסמים שלילי שבו השמנת יתר גורמת לדיכאון ומוודא דיכאון שהם אוכלים יותר ממה שהוא צריך. מבין כל השלכות רגשיות ובעיות הנובעות מהשמנת יתר, תוצאה של הירידה באיכות החיים, אפשר לומר כי דיכאון ו/או חרדה הן הנפוצות ביותר, יש ליצור תוכנית יעילה להילחם בהם, ולהימנע וכך אלה להוביל במשקל גדול יותר. בעיות אלה נפוצים הרבה יותר ממה שאתה חושב, השמנת יתר הוא מצב זה יש להתייחס עם צוות של אנשים מיוחדים בתחומים שונים: רופאים, פסיכולוגים, תזונאים, וכו '. בספירת אדיוס-obesidad עם ה ציוד הולם לסייע לך לפתור את הבעיה שלך, ובכך להשיג איכות חיים טובה יותר. ברכות Ana איזבל Guillen Ana בטל תואר בפסיכולוגיה, בוגרת לימודי פסיכולוגיה חינם א ג., מומחה לטיפול בהפרעות אכילה, טיפול פסיכולוגי של חולים עם השמנת יתר.

Comments are closed.