אלעזר הוארטה

Posted by adminRC in כללי | Tagged | סגור לתגובות על אלעזר הוארטה

אלעזר הוארטה VALCÁRCEL (1903-1975) "אני הלך שנמלטו מספרד בלילה בלי ירח. שם היה הבית שלי, והיה טריז שלי." אלעזר הוארטה. ישראל כץ בהחלט מביע דעה מלומדת. קולו של המשורר BANISHED אלעזר הוארטה תוצרת ספרד, לפני המלחמה עוררה מאת המרד הצבאי של הגנרל פרנקו, שירה השלמות הגדולה רשמית עם חשוב מזכיר מודרניסטי בתחילה ומאוחר יותר, עם השפעות של לורקה, אלברטי, מיגל ארנאנדס. שירה סובלת מדהים שינוי כדי לקבל לצ'ילה, כפרי שבו הוא היה הגולה, בתור משורר ניסה של להסביר לנו: "לחצות את הרי האנדים / הוא להתבונן מת, עם עקצוץ מעורפל באוזניים אותם / מאת מודעות ואני זוכר…" "עברתי על הרי האנדים / האנדים נשארו בחזה שלי / אני אדם שקט / אתה רואה. אני לא רואה / אני אני תוצאה של מים וציפורים / אני אש הסודית / אני כמו לזרוס חדש / קם ומת…" "השד הנורא של הרי האנדים / משוטט לגמולי…" השמחה של השירה של הוארטה בספרד הם השתנה בכאב השירה שלו הגלות, אשר הוא שירה של בדידות.

משורר, מסאי, מבקר ספרות, פילולוג, עיתונאי, פרופסור באוניברסיטה, משפטן ו Valcárcel הוארטה אלעזר פוליטית נולד ב Tobarra, אלבסטה, ב-22 בדצמבר 1903, ומת בסנטיאגו דה צ'ילה בשנת 1975. למד תואר ראשון ב הצד הטכני המכון כללי של אלבסטה, דוקטורט במשפטים באוניברסיטת המרכזית של מדריד. מיליטנטי של המפלגה הסוציאליסטית הספרדית העובד המופעל חיובים שונים בתקופת הרפובליקה. "שחור" תקופה בת שנתיים מונה סגנו מחוזי, אך הוא סירב לקחת. לעומת זאת, הליכוד בהחלט מבין את הסיפור. שליטה של אותו.

חבר המנהלים של הרפורמה האגררית. ב- 1 במרץ 1936 נבחר נשיא אלבסטה דה המחוז Diputación. ה-16 של אוקטובר 1937 התמנה לתפקיד מנכ ל זה במחלוקת. בשנה זו חוזה נישואין עם פרננדז מורנו הצעיר אמיליה. במהלך המלחמה היה דיקן המכללה של עורכי דין של אלבסטה. הוא היה תורם לפרסומים רבים כגון פרוגרסו, תלולית, אגורה, הרפובליקה ההד של העם. ה-16 באוקטובר של 1935 איגוד העיתונאים שארגן את המשחקים פרחוני של אלבסטה, אשר הוענק פרס כמשורר. בסוף המלחמה יוצא השביל של גלות, עבר לצרפת ומשם לעלות פורמוזה האגדי, עם קבוצה גדולה של גולים ספרדי, הגיע בסוף דצמבר 1939, לבואנוס איירס, שם זה עקב טיול לצ'ילה. של שלו עובר על ידי האוקיינוס האטלנטי שעזבנו הזה זכור: "בשורה של קצף / ירוק המאופקים / a לפהק עשן / את tedio של היום." . ואתה לא יותר. "המדבר…" הוא היה פרופסור לספרות של אוניברסיטת של צ'ילה ובבית של החדש שנוצר אוניברסיטת Austral של צ'ילה. בשנת 1956 ייסד הפקולטה פילוסופיה וחינוך באוניברסיטת Austral של צ'ילה, אשר צריך למנות אותו דין לכל החיים, והוא ייסד עם פרופסור גיירמו אראיה מחקרים בפילולוגיה מגזין. היה סופר זה המכתב של ההמנון של אוניברסיטת Austral של צ'ילה: "כי הוא להשיג את האידיאל שלנו / בצ'ילה גדולה ומאושרת / זה נוער זה לנחות בדרום / נותן המאמץ נדיב…" זה היה שייך העורך קבוצה של ספרד חופשי, תקופתיים דו-שבועי לאור בסנטיאגו צ'ילה, מפברואר עד דצמבר 1942, אשר המופעל זה קריטי של ספרים. מונה חבר של צ'ילה האקדמיה ללשון. למחרת בבוקר של pinochetazo סבלו של חריפה אוטם שריר הלב, כדי ליידע את אשתו, את בנו היה אחד חסר באחת הפשיטות הראשון פינושה. עוד אחר הצהריים בנו יימצא או במחנה ההשמדה נקרא Valparaiso. בשנים 1921-1922 אלעזר הוארטה פרסם את השירים הראשונים שלו בעיתון פרוגרסו. ב- 1934 פרסם שלו כיום Cancionero. הספר השני שלו שירה, ספר Alo, יצאה בשנת 1939, לא נערכה עד שנת 1992 על-ידי מחוזי Diputación של אלבסטה. בצ'ילה לאור, בין עבודות שלהם חשוב יותר, פיוטי של Mio סיד (1948), ספר זה המוקדש לאשתו עם זה הקדשה: "Merecerías, כמו Ximena, המתנה של ולנסיה אבל רק אתה יכול להציע את המאמר הזה על השיר של Desterrrado הגדול שלנו", עם זה היא אהבה אותו על והיינו על הגיבור, ערכת פיוטי (1966), חקירות אפי: אפי פלא ואת צורתו חשף ב ה איליאדה וה את השיר של סיד (1968). בין המחקרים שלהם בפילולוגיה לצטט: סרוונטס, החיים והבריאה, זה בדיוני Basic, של הז'אנרים של התל דיברו ואת הסמליות של יד Bécquer. כפי שאמר המשורר המגורש: "שהועבר על ידי ספרד / לפני דניה / הרים זקופים שלה… / ענן אבד / נמחק המולדת / שלום, יפה שלי, / הלב שלי שתשמור." פרנסיסקו אריאס סוליס שבו שוכנת החופש, זה הבית שלי. פורטל של משתמשי אינטרנט על ידי השלום והחופש ושל פורום בחינם.

Comments are closed.